پارتیشن دوجداره چیست؟

منظور از پارتیشن دوجداره چیست؟ این سوال بسیار کلی است. ما در این متن تمام آنچه به پارتیشن دوجداره، انواع آن، قیمت های خرید و سفارش پارتیشن های دوجداره، مزایا و معایب آن مربوط می شود را برای شما آورده ایم. با خواندن این مقاله تا انتها، قادر خواهید بود که خریدهای به مراتب بهتر برای فضاهای مسکونی و یا اداری خود داشته باشید. قطعا می دانید منظور از پارتیشن، قطعاتی غیرسازه ای است که فضاها را از هم جدا می کند برای همین به آنها جدا کننده یا تفکیک کننده های فضایی نیز گفته می شود.

در میان انواع پارتیشن ها، نوعی وجود دارد که تحت عنوان پارتیشن دوجداره می شناسیم. این نوع پارتیشن ها دو جداره با فاصله ی بسیار کمی از هم دارند که نقش عایق صوتی و حرارتی را ایجاد می کند. برای بسیاری از فضاها مانند سالن کنفرانس، اتاق مدیر، کیوسک ها و غیره، بهترین انتخاب برای جدا کردن فضاها، پارتیشن دوجداره است. پارتیشن دوجداره، دیواره ای با متریال هایی مانند چوب، شیشه، آلومینیوم و دیگر پروفیل هاست که ظاهری مرتب، چشمگیر و تاثیرگذار بر فضاهای داخلی شما خواهد بخشید.

پارتیشن شیشه ای، در عین اینکه نور را عبور می دهد و فضاهای روشن و شفاف ایجاد می کند، مانعی خوب در برابر انتقال صدا و هرگونه عامل خارجی مانند انواع حشرات و گرد و غبار است. در حالیکه دوجداره بودن این نوع پارتیشن به زیبایی و کارایی آن هیچگونه خدشه ای وارد نمی کند. از جمله متداول ترین متریال ها برای پارتیشن های دوجداره، استفاده از شیشه است. پارتیشن شیشه ای دوجداره یک راه سریع و بسیار ساده برای تقسیم بندی فضاهای داخلی است.

برای دفاتر کار و فضاهای رسمی بسیار از این نوع پارتیشن استفاده می شود. نصب این نوع پارتیشن ها بسیار سریع است و طول عمر بالایی دارد، تنها باید در حفظ نظافت آن کوشا باشید.

پارتیشن دوجداره

پارتیشن دوجداره

پارتیشن دوجداره اداری

پارتیشن دوجداره اداری یکی از انواع پارتیشن هاست که شما حتما به آن نیاز پیدا خواهید کرد. برای کم کردن صدا در فضاهای شلوغ شما ناگزیر به استفاده از این نوع پارتیشن هستید. چرا که هجوم صداها شما را کلافه خواهد کرد. اگر در محیط های شلوغ کار می کنید و یا شرکت شما مراجعه کنندگان زیادی دارد، بهترین توصیه ی ما این است که از انواع پارتیشن دوجداره اداری استفاده کنید. ان نوع پارتیشن در طزح ها و مدل های مختلف موجود است.

شیک ترین پارتیشن های اداری مدرن را برای فضاهای خود انتخاب کنید و در فضایی ساده و بسیار آرام به فعالیت های حرفه ای خود بپردازید. پارتیشن دوجداره در فضاهای اداری از آنجایی بسیار اهمیت دارد که کارمندان و پرسنل شما بازدهی بالایی باید داشته باشند. بهانه آوردن به خاطر سروصدا یکی از اصلی ترین دلایل کاهش بازدهی کاری است. با ظهور معماری مدرن و پیدایش طراحی پلان باز، این پارتیشن های اداری بودند که بیشترین پتانسیل را برای حل کردن فضاهای داخلی داشتند. فضاهای اداری بدون دیوار ماحصل ازدیاد جمعیت در شهرهای بزرگ و کوچک بودن فضاهای داخلی بود.

اما در عین حال کیفیت های محیطی همچنان باید برقرار باشد. برای همین بهترین انتخاب برای فضاهای اداری کوچک و حتی بزرگ، بهره گرفتن از پارتیشن اداری است. بسته به نوع فضای کاری، نیاز و میزان کارکنان شما، می توانید از انواع تقسیم بندی ها بهره بگیرید.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره 02128423060 تماس حاصل فرمایید.

در حال حاضر از میان انواع پارتیشن های اداری، پارتیشن های دوجداره، بهترین و مدرن ترین نوع آنها به حساب می آید. برای همین شما می توانید این نوع پارتیشن را در قیمت های بسیار مناسب و به صرفه از میان کاتالوگ محصولات ما در صفحه ی اینستاگرام، انتخاب کنید. نقش پارتیشن اداری دوجداره در واقع همان نقش دیوارهای جداکننده است. اما مزیت هایی نسبت به دیوارهای صلب و سرتاسری دارد. از جمله این مزایا می توان به آسان بودن نصب، هزینه های پایین تر، ایجاد فضاهای انعطاف پذیر، نهایت استفاده از فضاهای داخلی، طراحی داخلی باز و متناسب، کم کردن حجم مواد و مصالح مصرفی و … اشاره کرد.

پارتیشن اداری دوجداره شیشه ای

همانطور که گفته شد، متداول ترین پارتیشن های دوجداره، پارتیشن دوجداره شیشه ای است. از انواع شیشه ها می توان در این نوع پارتیشن استفاده کرد. جدیدترین ایده های خلاقانه را می توان در قالب پارتیشن های دوجداره شیشه ای عملی کرد. پارتیشن اداری دوجداره، جلوه ی خاصی به فضا می دهند. تقریبا با هر کاربری و هر محیطی سازگاری دارند. اگر این نوع پارتیشن ها را با انواع فریم های استیل ترکیب کنید، می توانید جلوه های خاصی را به وجود بیاورید.

دیگر نوع جدید پارتیشن های شیشه ای، نوع فریم لس آن است که بسیار جدید و مدرن است و فضاهای داخلی باشکوه و شیکی ایجاد می کند. مزیت این نوع پارتیشن ها این است که به راحتی با یک دستمال و شیشه شور، شسته می شوند. هزینه های ساخت آن نیز نسبت به دیوارهای ثابت، به مراتب کمتر است.

برای نصب این نوع پارتیشن نیازی نیست، تغییرات زیادی در ساختار ساختمان ایجاد کنید. پارتیشن اداری دوجداره به خوبی نور را عبور می دهد و فضاهای داخلی روشنی ایجاد می کند. این به کاهش مصرف برق بسیار کمک خواهد کرد. دیگر اینکه تنوع و مدل های این نوع پارتیشن زیاد است و به عبارتی شما حق انتخاب زیادی دارید.

پارتیشن دو جداره شیشه ای

پارتیشن اداری دو جداره شیشه ای

پارتیشن دوجداره MDF

در ساخت پارتیشن دوجداره ام دی اف از یک نوع فرآورده ی چوبی به صورت تخته فیبر با روکش های چوبی استفاده می شود که همان ام دی اف است. پارتیشن دوجداره ام دی اف زیبایی خیره کننده ای دارد. برای فضاهای اداری زمانی که می خواهید دید را محدود کنید، بهترین گزینه، همین نوع پارتیشن است. در مقایسه با پارتیشن های چوبی، هزینه های خرید و نصب ام دی اف بسیار پایین تر است.

از طرفی پارتیشن دوجداره ام دی اف عایق صداست و از انتقال آن جلوگیری می کند. شما می توانید با این نوع پارتیشن دوجداره، محیط های کاملا آکوستیکی را ایجاد کنید. در کنار اینها، نقطه ی مثبت این نوع پارتیشن های دوجداره است که مقاومت و استحکام بالایی دارند. برای همین استفاده از آنها در فضاهای حساس توصیه می شود. البته شما می توانید انواع پارتیشن های چوبی و شیشه ای را در کنار هم به کار ببرید. این دیگر به نیازهای فضایی و ساختار داخلی فضاهای شما برمی گردد. در این زمینه بهتر است حتما با طراحان داخلی مشاوره های لازم را داشته باشید.

پارتیشن دوجداره چوبی

پارتیشن دوجداره چوبی

پارتیشن دوجداره آلومینیومی

منظور از پارتیشن دوجداره آلومینیومی، پارتیشن هایی است که فریم آنها از آلومینیوم ساخته شده است. این نوع متریال را می توان با مواد دیگر ترکیب کرد. برای مدرن کردن فضاهای داخلی خود و ایجاد حالت های رسمی، یکی از بهترین انتخاب ها، پارتیشن های دوجداره آلومینیومی است. این نوع پارتیشن ها، فضاهای شما را رسمی و جدی جلوه می دهد. از جمله ویژگی های پارتیشن آلومینیومی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
این نوع متریال مقاومت بالایی دارد.
• نسبت به رطوبت مقاوم هستند.
برای فضاهای رسمی و جدی مناسب هستند.
هزینه های خرید آنها پایین است

محبوبیت و کاربرد این نوع پارتیشن به این برمیگردد که ارتباط خوبی را با مراجعه کنندگان و کاربران برقرار خواهید کرد. هم ارزان هستند و هم اینکه در هر زمان که بخواهید می توانید آن را جدا و جمع کنید. بازسازی و تعمیر این نوع پارتیشن ها نیز آسان است.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره 02128423060 تماس حاصل فرمایید.

پارتیشن اداری دوجداره چوبی

بهترین انتخاب برای مساحت های کم، پارتیشن دوجداره چوبی استت. چوب متریالی است که صمیمیت و کرمی خاصی به فضاهای داخلی می بخشد. برای همین اگر به دنبال یک دیزاین شیک و مدرن هستید، می توانید از انواع پارتیشن های چوبی استفاده کنید. تفاوت چوب و ام دی اف در بافت چوبی و قیمت است. ام دی اف تنها روکش چوبی است برای همین هزینه های خرید پارتیشن چوبی به مراتب بالاست.

اگر در محیط لوکس و تجاری خاصی هستید، می توانید از این نوع پارتیشن استفاده کنید. طراحان داخلی برای فضاهایی که مهم هستند و خیلی در چشم هستند، از متریال چوب استفاده می کنند. البته در کنار اینها باید حواستان باشد در مجاورت فضاهای مرطوب و قابل احتراق بهتر است از چوب استفاده نکنید. دیگر مسئله ی مهم این است که برای پارتیشن دوجداره کوته می توانید از این متریال استفاده کنید، چرا که متریال زیادی مصرف نخواهد شد و هزینه های خرید به مراتب پایین تر خواهد بود.

قیمت پارتیشن دوجداره

قیمت پارتیشن دوجداره

قیمت پارتیشن دوجداره

هزینه هایی که برای خرید پارتیشن های دوجداره باید پرداخت کنید، بسته به جنس محصول، فرق می کند. ماده ی به کار رفته در ساخت و طریقه ی ساخت دو فاکتور مهم در برآورد هزینه های نهایی هستند. پارتیشن دوجداره ام دی اف و پارتیشن دوجداره شیشه ای متریال ها و روش ساخت متفاوتی دارند برای همین طبیعی است که برای یک سطح یکسان، قیمت پارتیشن دوجداره ام دی اف بیشتر از پارتیشن شیشه ای باشد.

از دیگر فاکتورهای مهم در تعیین قیمت یک پارتیشن، امکانات جانبی پارتیشن است. منظور از امکانات همان طریقه ی ساخت و دکور پارتیشن است. هرچقدر شما طرح های پیچیده تر و شیکتر را سفارش بدهید، مطمئنا هزینه نیز بالاتر خواهد رفت. بعنوان مثال شاید بخواهید، فاصله ی میانی دو لنگه پارتیشن حالت کمد و تزئینی داشته باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات مفید در مورد هر کدام از پارتیشن ها با ما در ارتباط باشید. مطمئن باشید مناسب ترین قیمت ها و بیشتر کیفیت را از ما تحویل خواهید گرفت.

معایب پارتیشن دوجداره

در حالت کلی می توان گفت، مزایای پارتیشن دوجداره بسیار زیاد است. به طوریکه برای بعضی شرایط خاص و فضاهای خاص تنها باید از این نوع پارتیشن ها استفاده کرد. اما معایب و نقطه ضعف هایی برای این نوع پارتیشن نیز قابل ذکر است. از جمله اینکه هزینه های نصب و خرید این نوع پارتیشن نسبت به نوع تک جداره بالاتر است. پش اگر دلیل خاصی برای به کار بردن آن ندارید، میتوانید انواع تک جداره را خریداری کنید. دیگر اینکه نصب آنها به نیروی متخصص نیاز دارد. شما نمی توانید به راحتی از پس نصب این پارتیشن های دوجداره بر بیایید. برای همین به نیروی خاص نیاز خواهید داشت. دیگر اینکه نسبت به نوع تک جداره مقداری سنگین تر هستند و مساحت بیشتری را اشغال خواهند کرد.

ویژگی های پارتیشن اداری دوجداره

پارتیشن دوجداره چه ویژگی های و مزایایی دارد که تا این حد فراگیر شده است؟ از مزایای پارتیشن های شیشه ای می توان به اقتصادی بودن آنها اشاره کرد. شما برای متراژهای بالا به راحتی می توانید به جای دیوارهای داخلی دائمی از انواع پارتیشن های دوجداره استفاده کنید. برای انواع کاربری ها از جمله اداره ها، شرکت های دولتی و خصوصی، مراکز و سالن های بهداشتی، مراکز درمانی، رستوران ها و غیره از پارتیشن دوجداره استفاده می شود. شما می توانید هر طرح و دیزاینی که در سر دارید را با پارتیشن های دوجداره به واقعیت تبدیل کنید.

در کنار اینکه محیط های داخلی جذاب را به وجود می آورید، محرمیت و سلسله مراتب خاص خود را در فضاهای داخلی نیز ایجاد می کنید. مسئله ی بسیار مهم در فضاهای اداری، حواس پرتی است. شما با این پارتیشن می توانید تا حد بسیار زیادی از عوامل پرت کننده حواس در محیط بکاهید. حال ویژگی خوب دیگر آنها متنوع بودن آنها در متریال و مصالح است. انواع بافت های چوبی، ام دی اف، شیشه ای، آلومینیومی و غیره را می توانید در طرح های بیشمار به کار ببرید. این یعنی هر کس می تواند طرح داخلی مخصوص به خود را داشته باشد و این فوق العاده است.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره 02128423060 تماس حاصل فرمایید.

این پارتیشن یک عایق صوتی-حرارتی است. شاید این اصلی ترین ویژگی این نوع پارتیشن ها باشد. تنوع طرح و دیزاین این نوع پارتیشن ها زیاد است. سرعت نصب بالایی دارند و شما می توانید برای هرگونه فضایی از آنها استفاده کنید.

تاکنون انواع پارتیشن های دوجداره به طور مفصل برای شما توضیح داده شد. در انتخاب نوع پارتیشن مناسب برای فضاهای داخلی خود باید بسیار محتاط باشید. نوع کاربری و فعالیت های داخل فضاها اهمیت بسیار دارند. برای همین است که توصیه ی ما این است از خدمات مشاوره رایگان ما حتما بهره ببرید. شرکت ما با داشتن بیش از 10 سال سابقه در زمینه ی طراحی و اجرای پارتیشن ها، آماده ی خدمت رسانی به تمام شما هم میهنان عزیز و گرامی است.

برای مشاهده نمونه کار های پارتیشن لند می توانید به صفحه اینستاگرام ما به آدرس partition.land یا به صفحه نمونه کار پارتیشن مراجعه کنید.