پارتیشن چیست؟

منظور از بهترین پارتیشن و پارتیشن بندی در ساختمان چیست؟ چرا برای تقسیم بندی فضا به پارتیشن روی می آورند؟ دلیل اصلی استفاده از آن برای تقسیم کردن یک فضا به چند حوزه ی جداگانه است. خود کلمه نیز به معنای تقسیم بندی و جداکننده است. در این متن به تمامی سوالات اساسی شما در این زمینه پاسخ خواهیم داد. آنچه که مهم است این است که بیش از پیش، ای نوع جداکننده های فضایی، در ساختمان ها با کاربری های مختلف به صورت ضرورت درآمده است. شاید بپرسید چرا؟

با توجه به افزایش جمعیت و بالا بودن هزینه های اداره کردن دفاتر بزرگ، بسیاری از دفاتر و شرکت های دولتی و خصوصی از اندازه و مساحت کمی برخوردار هستند. بهترین راه برای تقسیم بندی فضاهای داخلی، استفاده از این روش است. مزیت های بهترین نوع آن نسبت به دیوارهای صلب زیاد است. به حدی که کاملا معقول و منطقی است اگر به جای دیوارهای داخلی از این ها استفاده کنیم. از جمله مزایای آن می توان به سبک بودن، کم هزینه بودن، قابل تغییر بودن، جاگیر نبودن و تنوع در طرح و اجرا اشاره کرد.

امروزه تنوع بسیار زیادی را در دنیای جداکننده ها شاهد هستیم. جدیدترین و زیباترین مدل ها برای انواع کاربری ها از جمله مسکونی تا اداری و رسمی را می توانید در پیج اینستاگرام بالای صفحه مشاهده کنید. گروه ما با داشتن بیش از ده سال سابقه در تولید و فروش انواع پارتیشن ، همواره در کسب رضایت مشتری ها موفق بوده و این تنها نتیجه ی سالها تلاش حرفه ای در این زمینه بوده است. با ما همراه باشید تا هرآنچه لازم است را به شما بگوییم.

پارتیشن

پارتیشن

کاربرد بهترین پارتیشن

در اوایل از جداکننده ها تنها برای جدا کردن دو حوزه ی جداگانه استفاده می شد. تنوع زیادی در آنها وجود نداشت و البته زیبایی خاصی نیز نداشتند. تا اینکه طراحان داخلی پتانسیل های خارق العاده این عضو داخلی را کشف کردند و آن را در طرح های خود پروبال دادند. با اینکه مدت زمان طولانی از تولد این تدبیر فضایی نگذشته است اما امروزه شاهد بازار متنوعی از انواع آن هستیم. از اصلی ترین کارهایی که با بهترین نوع آن می توان ایجاد کرد، برقراری نظم است. شما می توانید اتاق های شلوغ و جلوه های بصری پر از وسیله ی خود را تنها با یک پارتیشن زیبا و کوتاه بپوشانید. یک دفتر معماری شلوغ و پر از وسیله را تجسم کنید. تنها کافیست اتاقک های کوچک را با استفاده از اینها ایجاد کرد. کاربرد آن را در فضاهای مختلف می توان دید. در فضاهای مسکونی برای جدا کردن قسمت ناهارخوری از پذیرایی، در فضاهای اداری برای جدار کردن سالن جلسات و دیگر قسمت های مختلف، در فضاهای جمعی مانند رستوران ها برای جدا کردن میزهای خاص و غیره. همانطور که دیدید در هر جایی می توان به اهداف مختلف از آن استفاده کرد. شما بهتر است برای آنچه که می خواهید با مشاوران و طراحان ما تماس گرفته و مشاوره های رایگان خود را دریافت کنید.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره 02128423060 تماس حاصل فرمایید.

انواع پارتیشن

انواع جداکننده ها را به انواع مختلفی دسته بندی می کنند. این نوع دسته بندی ها گاها بر اساس فضایی است که در آن به کار می روند. مانند فضاهای مسکونی، اداری، رسمی، غیررسمی و غیره. اما دسته بندی متداول تر برای انواع پارتیشن بندی ها، جنس آنهاست. در اینجا ما دسته بندی را به ترتیب برای شما آورده ایم و توضیحات مختصر و مفیدی را برای هر کدام ضمیمه کرده ایم. با دقت نمونه های زیر را دنبال کنید تا در انتخاب نهایی خود بهتر عمل کنید.

• پارتیشن شیشه ای
• پارتیشن چوبی
• پارتیشن فلزی
• پارتیشن متحرک
• پارتیشن آلومینیومی
• پارتیشن ام دی اف

پارتیشن شیشه ای

بهترین نوع شیشه ای را می توان در کاربری های مختلف به کار برد. پارتیشن های شیشه ای یک مدل زیبا و جدید از انواع جداکننده ها هستند که طرفداران زیادی را به خود جذب کرده اند. مزیت های این نوع:
1. این نوع کاملا شفاف هستند و دید بصری خوبی را فراهم می کنند، در عین حال که فضاها را تفکیک می کنند اما ارتباط چشمی کماکان برقرار است
2. فضاها را کوچکتر نشان نمی دهند. بهترین انتخاب برای فضاهای کوچک در حالیکه محرمیت فضایی مهم نباشد، این نوع است.
3. شستشو و تمیز کردن این نوع جداکننده ها بسیار راحت است و با یک دستمال می توان این کار را کرد.
4. هزینه های نصب و اجرای این نوع نسبت به دیوارهای ثابت به مراتب پایین تر است.
5. نصب آنها آسان است اگر دیتیل و یا جزییات خاصی نداشته باشد، خود شما قادر به نصب کردن آنها هستید.
6. برای صرفه جویی در مصرف انرژی گزینه ی مناسبی هستند .چرا که نور از آن عبور می کند و در شب شما هزینه ی کمتری را برای روشن کردن فضاها صرف خواهید کرد.
7. تنوع بسیار زیادی در نوع شیشه ای آن وجود دارد. شما اگر می خواهید محرمیت فضا حفظ شود می توانید انواع شیشه های مات و رنگی را سفارش دهید که بسیار جذاب و شیک نیز هستند. انواع شیشه ای ساده، مات، سکوریت، یک جداره، دوجداره و غیره قابل تهیه کردن هستند.
8. انواع جداکننده ها دوجداره مانند یک لایه عایق صوتی عمل می کنند و صداهای داخل فضا به بیرون راه پیدا نمی کند، این ویژگی بسیار مهم است.
9. دیگر ویژگی خوب این نوع این است که سرعت نصب و اجرای آن بالاست. شما میتوانید سطح وسیعی از فضاهای داخلی خود را در مدت زمان کوتاهی تقسیم بندی کنید.
10. بهترین این نوع را به راحتی می توانید جابجا کنید. به عبارت دیگر، انعطاف پذیری این نوع بسیار بالاست. شما هر لحظه که خواستید می توانید آن را جدا کنید و در جای دیگری نصب کنید.

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن چوبی

جنس این نوع، از چوب است. نکته هایی در مورد به کار بردن این نوع در فضاهای مختلف وجود دارد که بهتر است حتما آن ها را مد نظر داشته باشید. از جمله اینکه از این نوع در مجاورت یا در معرض رطوبت استفاده نکنید. چرا که چوب به مرور زمان پوسیده می شود. بهترین نوع استفاده از این نوع جداکننده ها می تواند در طرح های بسیار شیک و جدید برای استفاده های خانگی باشد. شما یک طرح هندسی زیبا را با یک پارتیشن چوبی برای جدا کردن نشیمن و پذیرایی به کار می برید. و یا برای جدا کردن دو تخت در اتاق بچه ها. فوق العاده است! البته هزینه های خرید این نوع مقداری بالاست. اما ذات صمیمی و گرم چوب و پیوند بسیار محکمی که با روح انسان برقرار می کند، ارزش این خرج کردن را دارد. جداکننده ها چوبی را می تواند با طرح یک بوفه ی زیبا در آشپزخانه به کار برد. در اینجا نیز می توانید برای دیدن جدیدترین طرح ها به پیج اینستای ما سر بزنید.

قیمت پارتیشن چوبی

قیمت پارتیشن چوبی

پارتیشن فلزی

در بسیاری از جاها از نوع فلزی آن استفاده می کنند. برای تقسیم بندی در فضاهای رسمی و جاهایی که اهمیت جدا کردن فضاها زیاد است، بهتر است از این نوع استفاده کرد. نصب و راه اندازی این نوع پارتیشن ها بسیار آسان است. می تواند آن را با انواع متریال های دیگر مانند چوب و شیشه به کار برد که جذابیت آن را دوچندان می کند. مزیت خوب انواع فلزی این است که بسیار در برابر گرما مقاوم هستند. این عایق بودن در برابر گرما خود به هدر نرفتن انرژی کمک می کند.

پارتیشن متحرک

منظور از بهترین جداکننده های متحرک کاملا مشخص است. ما دو نوع کلی پارتیشن ثابت و متحرک داریم. نوع متحرک قابل حرکت دادن و جابجا کردن است. بهترین نمونه های استفاده از نوع متحرک در فضای موزه ها و گالری هاست. شما به راحتی می توانید چیدمان فضاهای داخلی را به دلخواه خود تغییر دهید. عنوان فضاهای چند کاربردی به همین معناست. شما می توانید با چیدمان های مختلف از انواع متحرک، فضاهای مختلف با مساحت های مختلف ایجاد کنید. برای رستوران ها و فضاهای اداری نیز می توان از این نوع استفاده کرد. اگر شرکت شما از یکنواختی برخوردار است و شما از این موضوع خسته شده اید، جای پارتیشن ها را عوض کرده و تنوعی در چیدمان فضاهای داخلی خود ایجاد کنید.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره 02128423060 تماس حاصل فرمایید.

پارتیشن آلومینیومی

بهترین نوع آلومینیومی نیز کاربردهای خاص خود را دارد. در این نوع نیز تنوع زیادی به چشم می خورد. در فضاهای عمومی مانند بیمارستان ها، مدرسه ها، راهروی ادارات، دادگاه ها و … از انواع پارتیشن های آلومینیومی استفاده می شود. از ویژگی بارز این نوع می توان به مقاومت بالای آنها در برابر رطوبت، آتش، سروصدا و غیره اشاره کرد.
در حالت کلی پارتیشنهای فلزی می توانند چهار ساعت در برابر آتش مقاومت کنند. شاید شما بتوانید اسباب و اسناد مهم خود را نجات دهید. دیگر نکته ی بارز در مورد این نوع جداکننده ها این است که با متریال های دیگر ترکیبات جذابی را به وجود می آورند.

پارتیشن آلومینیومی

پارتیشن آلومینیومی

• بهترین پارتیشن ام دی اف

همانطور که می دانید ام دی اف، تخته فیبرها و خرده چوب هایی است که انواع روکش های چوبی را بر روی آنها اضافه می کنند. از ام دی اف در ساخت این نوع استفاده می شود. جدیدا طرح های بسیار جدیدی در رنگ های مختلف وارد بازار شده است. استفاده از ام دی اف در ساخت این نوع مزیت هایی دارد از جمله:

پارتیشن ام دی اف

1. قیمت این نوع متریال نسبت به دیگر انواع، بسیار پایین تر است در صورتیکه نما و ظاهری مانند چوب دارد.
2. این نوع متریال یک خوبی که دارد این است که در برابر انواع پوسیدگی ها، سایش و تجمع قارچ ها مقاوم است و پوسیده نمی شود.
3. البته یک نوع عایق صوتی نیز به حساب می آید. این نوع از انتقال سروصدا تا حد زیادی می کاهد.
4. مقاومت و استحکام نوع چوبی آن بالاست چرا که چگالی چوب در تمام سطح آن یکسان است. برای همین زدگی و فرورفتگی پیدا نمی کند.

پارتیشن ام دی اف

پارتیشن ام دی اف

قیمت پارتیشن

و اما می رسیم به فاکتور مهم در خرید بهترین جداکننده ها! قیمت خرید بهترین نوع این محصول به چه صورت است. البته که در هزینه و قیمت جداکننده ها فاکتورهای زیادی تاثیرگذار می باشند. شما چه نوع پارتیشنی را برای کجا می خواهید. بسته به جنس و نوع جنس و محل خرید شما هزینه های خرید متفاوت است. بهتر است خریدهای خود را از جایی داشته باشید، که سابقه ی کار در این زمینه را داشته باشد. شرکت های نوپا با داشتن تجربه ی کم در این زمینه تنها به دنبال رونق کاری خود هستند.

قیمت پارتیشن ها در سالهای اخیر تغییرات و نوسان های زیادی داشته است. اما کیفیت جداکننده ها تنها نکته ای است که باید حتما با آن دقت داشته باشید. شما با هزینه های کم و خرید جنس بی کیفیت سال نو نشده مجبور به تعمیر و یا تغییر آنها خواهید بود. پس در گام اول به فکر خرید یک جنس مرغوب باشد. ولو هزینه های خرید مقداری بالا باشد.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره 02128423060 تماس حاصل فرمایید.

در خرید بهترین محصول به چند نکته دقت داشته باشید:
• بهترین نوع آن باید کارایی داشته باشد. از جایی که خرید می کنید در مورد طول عمر و ضمانت پس از خرید سوال بپرسید.
• آیا محصول کیفیت کافی را دارد. در اینجاست که شما به یک متخصص نیاز پیدا خواهید کرد.
• برای کجا خرید می کنید، قبل از اینکه هزینه های نهایی را پرداخت کنید از اینکه بهترین محصول را برای کجا می خرید و آیا برای فضا مناسبت دارد، اطمینان حاصل کنید.
در کنار هزینه ی خرید، چنانچه برای نصب و راه اندازی آن نیز به نیرو نیاز داشته باشد، باید هزینه ای برای آن پرداخت کنید. که البته این هزینه ها را بسیاری از شرکت های معتبر از شما دریافت نخواهند کرد.

برای خرید و کسب اطلاعات کامل در مورد هزینه و قیمت بهترین نوع آن می توانید با مشاوران ما تماس حاصل کنید. وقت آن رسیده که شما نیز برای فضاهای داخلی خود تدبیری بیندیشید. شاید خرید و نصب یک پارتیشن چوبی یا شیشه ای جذاب بتواند تمام آنچه که به دنبالش بوده اید را برایتان محقق کند. حتما باید به این نکته دقت داشته باشید که شما به یک مشاور طراح داخلی نیاز دارید. رنگ و جنس و حتی نوع بهترین محصولی که می خرید باید کاملا با مبلمان و چیدمان فضاهای داخلی شما هماهنگ باشد.