پارتیشن چوبی چیست؟

پارتیشن های برای تفکیک کردن و جداسازی فضاهای داخلی به کار می روند. پارتیشن چوبی یکی از زیباترین انواع پارتیشن هاییست که می توانید در فضاهای داخلی مختلف آن را به کار ببرید. پارتیشن چوبی زیبایی منحصر به فردی دارد. برای همین بسیاری از طراحان داخلی برای طرح ها و دیزاین های مختلف سراغ آن می روند. نکته ی بارز این پارتیشن این است که شما می توانید در انواع فضاها آن را به کار ببرید. برای مصارف خانگی و طراحی داخلی منزل شما به راستی بهترین انتخاب، پارتیشن اداری چوبی است.

پارتیشن همان دیوار است اما نقش و طرح آن به تمامی دچار دگرگونی شده است. شما دیگر اصلا نیاز نیست برای تفکیک فضاهای داخلی خانه ی خود از دیوارهای صلب همیشگی استفاده کنید. می توانید با انواع پارتیشن های چوبی زیبا به تفکیک فضاهای خود بپردازید و در عین حال فضاهای شفاف، مرتب، متفاوت و بسیار زیبایی نیز داشته باشید. امروزه به صورت فراگیر از انواع طرح ها در قالب پارتیشن های چوبی در فضاهای داخلی استفاده می ش.د در کنار جدا کردن فضاهای مختلف می توان تنها برای زیبایی و دکوری که دارند از آنها استفاده کرد.

شما فکرش را بکنید یک طرح هندسی بسیار زیبا را با پارتیشن اداری چوبی مشبک در قسمتی از دفتر یا منزل خود ایجاد کرده اید. به نظر که فوق العاده می آید!

پارتیشن چوبی اداری

پارتیشن اداری چوبی

پارتیشن متحرک چوبی

این پارتیشن را به دو دسته ی متحرک و ثابت تقسیم بندی می کنند. پارتیشن متحرک را می تواند در هر زمانی که دلتان خواست، تغییر و جابه جا کنید. برای همین اتصال های این نوع پارتیشن ها با انواع پارتیشن ثابت متفاوت است. پارتیشن را تحت عنوان پاراوان نیز می شناسند. شما می توانید انواع پارتیشن های چوبی متحرک را در رنگ ها و طرح های مختلف در فضاهای داخلی خود نصب کنید. اگر می خواهید فضاهای انعطاف پذیری داشته باشید و چیدمان فضاها را زود به زود تغییر دهید، این بهترین گزینه است.

برای فضاهای گالری مانند و نمایشگاهی باید حتما از پارتیشن های متحرک استفاده کرد. چرا که مطابق با نیاز می توان جای پارتیشن ها را تغییر داد و مسیر خاصی را برای به نمایش گذاشتن آثار ایجاد کرد. پارتیشن های چوبی متحرک را در فضاهای رسمی و خانگی نیز به کار می برند. شما با یک پارتیشن که تلویزیون را حمل می کند می توانید چرخش 160 درجه در محل قرارگیری تلویزیون بین دو فضای مشخص ایجاد کنید.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره 02128423060 تماس حاصل فرمایید.

پارتیشن ثابت چوبی

پارتیشن ثابت را نمی توانید به راحتی جابه جا کنید. این پارتیشن ها در محل معینی نصب میشوند و قابل جابجایی نیستند. بهتر است در حالت کلی در محیط های به دور از رطوبت از انواع پارتیشن های چوبی استفاده کنید. چرا که در مجاورت بودن با رطوبت و آب به بافت چوبی پارتیشن ها صدمه می زند و در کوتاه مدت تغییر رنگ و در طولانی مدت پوسیدن چوب را به همراه خواهد داشت. پس در گام های اول نبود رطوبت در فضا را حتما مد نظر داشته باشید.

شما می توانید از فرآورده های چوبی با روکش چوبی که تحت عنوان ام دی اف در بازار موجود است نیز استفاده کنید. این نوع پارتیشن ها نسبت به پارتیشن های چوبی، ارزان تر هستند. اما کیفیت و زیبایی پارتیشن های چوبی را ندارند.پارتیشن های چوبی ثابت را در فضاهای اداری می توان به کار برد. ارتفاع این نوع پارتیشن ها متغیر است. از انواع پارتیشن های دوجداره نیز به صورت ثابت استفاده می شود.

قیمت چوبی

قیمت پارتیشن اداری چوبی

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری چوبی به ایجاد فضاهای گرم و صمیمی در فضاهای داخلی محل کار شما کمک می کند. در مورد پارتیشن اداری چوبی مزیت هایی وجود دارد که سبب شده است در طرح ها و دیزاین های داخلی بسیار از آن استفاده شود و بر روی آن سرمایه گذاری شود. از جمله مزایای پارتیشن های چوبی در فضاهای اداری می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• مقرون به صرفه هستند: راه اندازی و نصب آنها هزینه ی زیادی به دنبال ندارد. انعطاف پذیر هستند. شما هر لحظه که بخواهید می توانید آن را برچینید و دوباره آن را نصب کنید. در صورتی که اگر به جای آن دیوار صلب در خانه داشتید باید آن را تخریب می کردید اگر می خواستید، تغییری در خانه ی خود ایجاد کنید.

• استفاده آسان: استفاده از آنها بسیار آسان است. شما می توانید از هر طرحی و از هر نوع چوبی برای فضاهای داخلی خود استفاده کنید. تقسیم بندی فضاها توسط پارتیشن های چوبی بسیار آسان است. در بسیاری از موارد خودتان می توانید آن را اجرا و برچینید و در جای دیگری نصب کنید.
• تنوع در طرح: طرح های رسمی و اشکال مختلف را می توانید برای پارتیشن اداری انتخاب کنید.
• زیبایی: به فضاهای اداری رسمیت و زیبایی می بخشد. ارباب رجوع ها م مشتری های شما متوجه خواهند شد که شما تا چه اندازه برای فضاهای داخلی خود اهمیت قائل بوده اید و رضایت آنها از شما بیشتر خواهد بود.
• عایق صوتی: چوب در ایجاد خاصیت آکوستیک بسیار فعال است. در بسیاری از فضاهای اداری که مسئله ی انتقال صدا مهم است از پارتیشن استفاده می کنند. این نوع پارتیشن دیدها را محدود می کند و یک حریم خصوصی را برای شما ایجاد می کند.
• انعطاف: شما انواع بافت های چوبی را می توانید در پارتیشن اداری به کار ببرید. ایجاد یک محیط کلاسیک و گرم از جمله ویژگی ها پارتیشن های چوبی اداری است.

قیمت پارتیشن چوبی

قیمت این پارتیشن نسبت به دیگر انواع ام دی اف، شیشه ای، مقداری زیادتر می باشد. کاربردی ترین پارتیشن اداری چوبی بسته به نوع چوب بکار رفته در آن، مساحت اجرای آن، یراق آلات و دیگر الحاقات آن، هزینه های اجرایی متفاوتی دارد. البته که بسته به انتخاب شما، کاملا هزینه ها متفاوت می باشد. فاکتور مهم دیگری که بر هزینه های پارتیشن تاثیرگذار است، امکانات جانبی پارتیشن است. پارتیشن های دوجداره گران تر هستند. برای همین پیشنهاد ما این است که شما حتما ابتدا تعریف دقیق از نوع پارتیشن، مقدار مورد نیاز و طرح خود انجام دهید و سپس به دنبال قیمت آن باشید.

البته شرکت ما با داشتن بیش از ده سال سابقه در زمینه ی نصب و طراحی پارتیشن این امکان را به شما داده است که با بودجه ی خود بهترین انتخاب را داشته باشید. کافیست با مشاوران ما تماس بگیرید و مشاوره های رایگان دریافت کنید.

قیمت پارتیشن چوبی

قیمت پارتیشن

نمونه پارتیشن

تقسیم کردن فضاها با پارتیشن های چوبی از جدیدترین تدابیر به حساب می آید. خبر خوش این است که تنوع زیادی در این نوع پارتیشن ها وجود دارد. شما می توانید با مراجعه به آدرس اینستاگرام ما، جدیدترین و زیباترین پارتیشن های چوبی را ببینید. پارتیشن های چوبی را به هر روشی که فکر کنید می توان به کار برد. زیباترین طرح ها را می توانید در فضاهای داخلی خود ایجاد کنید.

قرار نیست شما مساحت زیادی از پارتیشن را در فضاهای داخلی خود داشته باشید. کافیست یک قسمت کوچک از دفتر کار خود را با یک پارتیشن اداری چوبی مشبک از دیگر بخش ها جدا کنید. یادتان باشد در استفاده از پارتیشن های چوبی نباید هیچگاه اغراق کنید و این را به یاد داشته باشید که استفاده زیاد از آن، لوس خواهد شد. پارتیشن اداری می تواند مقداری جدی تر و رسمی تر باشد و شما طرح لوگوی خود را در قالب چوب برش دهید و در جایی از فضای اداری خود نصب کنید. این طرح کاملا مختص به خود شما خواهد بود.

نمونه پارتیشن چوب و شیشه

نمونه پارتیشن چوب و شیشه

برای سفارش دادن هر نوع پارتیشن می توانید مساحت مورد نیاز و طرح خود را به مشاوران ما بدهید و برآوردن هزینه داشته باشید.

با به کار بردن نمونه پارتیشن های چوبی می توانید:

فضاهای داخلی خود را بهینه تر تقسیم بندی کنید.
فضاهای بزرگ را نیز به زیبایی تقسیم بندی کنید.
در استفاده از پارتیشن های متحرک می توانید به انتخاب و سلیقه ی خود دکورا را تغییر دهید.
از همین پارتیشن ها می توانید در صورت بروز حادثه به عنوان جانپناه استفاده کنید.
در زمان اجرا و ساخت این پارتیشن ها بسیار در وقت و هزینه صرفه جویی خواهید کرد.
روحیه و انگیزه ی کاری برای کارمندانی که فضاهای آنها با پارتیشن به زیبایی تفکیک شده است، بیشتر خواهد بود.

معایب پارتیشن چوبی

پارتیشن های مزایا و خوبی های زیادی دارند. از جمله اینکه شما با پارتیشن ها دیگر به سقف و کف ساختمان ضربه و آسیب وارد نخواهید کرد. اما در کنار اینها معایبی نیز وجود دارد. شاید بتوان اصلی ترین عیب برای پارتیشن چوبی را حساس بودن در برابر رطوبت دانست. شما باید بسیار مراقب این مساله باشید. پارتیشن های چوبی را باید با تدابیر خاص در برابر رطوبت مقاوم کرد. در کنار تمام مزایا و خوبی هایی که برای انواع پارتیشن های چوبی در فضاهای داخلی برشمردیم، استفاده از این نوع پارتیشن معایب خاص خود را دارد که به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:
حساس به رطوبت و ضربه است.
پارتیشن های چوبی در صورت کثیف شدن به سختی تمیز می شوند.
باید آنها را از گزند حشرات و موریانه ها در امان نگه داشت.
چوب نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به دیگر انواع دارد
هزینه های خرید آن به مراتب بالاتر است.
  در برابر حرارت مقاومت کمی دارد و به زودی سوخته و به خاکستر تبدیل می شود.
اگر پارتیشن های چوبی و ام دی اف به صورت اشتباه استفاده شوند و یا تحت فشار باشند، به مرور شکل خود را از دست می دهند.

پارتیشن چوبی

پارتیشن اداری چوبی

ویژگی های پارتیشن اداری چوبی

پارتیشن چوبی به خوبی با انسان ارتباط برقرار می کند. چرا که گویی شما تکه ای طبیعت را وارد فضاهای داخلی خود کرده اید. اگر در کنار این پارتیشن ها و در ترکیب آنها از فضاهای سبز نیز بهره ببرید، که ویوهای و دکوراسیون های خارق العاده ای را بوجود خواهید آورد. از انواع چوب ها می توانید برای ساخت پارتیشن شیشه ای استفاده کنید. به جرات می توان گفت که چوب راش زیباترین انواع است. تمیز کردن این نوع پارتیشن ساده و راحت است و به خوبی عایق صدا به حساب می آید.

اگر فضاهای داخلی شما کوچک است و از پارتیشن استفاده می کنید، پیشنهاد ما این است که حتما از انواع مشبک و متخلل آن که در انواع طرح ها و شکل ها موجود است، استفاده کنید. از هنرهای اصیل ایرانی مانند منبت کاری، گره چینی، نورپردازی و دیگر تزیینات می توان در طراحی داخلی پارتیشن چینی استفاده کنید. شما از انواع پارتیشن تک جداره و دوجداره نیز می توانید استفاده کنید.

تنوع پارتیشن های چوبی به حدی زیاد است که باید حتما اول خوب در میان دکورهای مختلف که جدیدترین و زیباترین آنها در صفحه ی اینستاگرام ما برایتان به نمایش گذاشته ایم، بگردید. پارتیشن اداری متخلیل یا مشبک نور را از خود عبور می دهند و سایه روشن های زیبایی را ایجاد می کنند. کار کردن چوب در بخشی از سقف در امتداد پارتیشن نیز می تواند به تاثیر گذاری فضا کمک کند. این پارتیشن را در اداره ها و محیط های کاری نیز به کار می برند.

برای قسمت های مهم از جمله کانتر، پذیرش، اتاق کنفرانس و اتاق رییس می توان از این نوع پارتیشن ها بهره گرفت. ارتفاع پارتیشن را با توجه به نیازی که دارید و هدفی که دارید، تعیین کنید. اگر می خواهید تنها فضای کارمندان را از مراجعه کنندگان جدا کنید، ارتفاع آن می تواند کوتاه باشد. اما برای جدا کردن کامل دو عرصه ی فضایی بهتر است ارتفاع پارتیشن تا سقف ادامه پیدا کند.

برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره 02128423060 تماس حاصل فرمایید.

پارتیشن چوبی تزئینی

پارتیشن چوبی تزئینی

پارتیشن ها تا حد زیادی جایگزین دیوارهای داخلی غیر باربر شده اند. هم پتانسیل بیشماری برای زیبایی دارند هم اینکه نسبت به دیوارهای صلب متنوع تر و کم هزینه تر هستند.

وقت آن رسیده شما نیز اگر صاحب شرکت یا آفیس خاصی هستید، نسبت به تغییر دکوراسیون داخلی خود اقدام کنید. شما می توانید با استفاده از انواع پارتیشن اداری جدید، طرح کاملا خاصی به محل کار خود بدهید. یا اینکه در خانه های خود تغییری ایجاد کنید. محل کار شما شایسته ی زیبایی است و یک پارتیشن مشبک می تواند به بهترین شیوه این زیبایی را در فضاهای داخلی شما ایجاد کند.

برای مشاهده نمونه کار های پارتیشن لند می توانید به صفحه اینستاگرام ما به آدرس partition.land یا به صفحه نمونه کار پارتیشن مراجعه کنید.